JUBILEUSZ PRZEDSZKOLA PDF Drukuj

JUBILEUSZ 55-LECIA PRZEDSZKOLA

 

Dnia 29. marca 2012 roku odbyła się uroczystość z okazji 55-lecia naszego przedszkola.

Przygotowania do uroczystości trwały od wielu tygodni. Pierwszy narodził się pomysł części artystycznej nawiązującej do baśni ludowych. Bardzo szybko został opracowany szczegółowy scenariusz uroczystości, inspirowanej twórczością ludową.

W przygotowania do uroczystości, oprócz personelu przedszkola, bardzo zaangażowali się rodzice, pomagając w organizacji kącików tematycznych w salach, zgromadzeniu i wypożyczeniu eksponatów na wystawę "Małe muzeum sprzętów używanych dawniej w gospodarstwach domowych", przygotowaniu elementów strojów dla chóru oraz załatwieniu i transporcie do przedszkola elementów scenografii.

A kiedy już wszystko było zapięte na ostatni guzik, Pani Dyrektor mgr Violetta Ilnicka osobiście witała wszystkich gości, dziękując im za przybycie na naszą uroczystość.

Po krótkim wstępie Pani Dyrektor, w rytmie marsza na scenę wkroczył poczet sztandarowy, w skład którego weszło trzech naszych przedszkolaków - Staś, Szymek i Kuba. Niektórym gościom w tym momencie zakręciły się łezki w oczach, a kiedy wszystkie przedszkolaki zaśpiewały razem hymn przedszkola, zrobiło się naprawdę uroczyście.

Wkrótce potem głos zabrała Viceprezydent Miasta Gdyni, pani Ewa Łowkiel. Na ręce Pani Dyrektor przekazała życzenia od Prezydenta Miasta Gdyni, pana Wojciecha Szczurka oraz prezent dla naszych wychowanków. Bardzo miłym akcentem było wręczenie Pani Dyrektor i dwóm nauczycielkom: pani Kasi i pani Małgosi nagród Prezydenta Miasta Gdyni. W tym szczególnym dniu Pani Dyrektor uhonorowała także nagrodą nauczycielkę, panią Beatę oraz panią Marysię - kucharkę pracującą w naszym przedszkolu już ponad 30 lat.

Następnie głos zabrała pani wizytator Hanna Soral, odczytując list gratulacyjny w imieniu Kuratorium Gdańskiego. Życzenia przekazała również pani Małgorzata Aleksiak w imieniu dyrektorów przedszkoli oraz Viceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, pan Marcin Wiszniewski. Radę dzielnicy Gdynia-Grabówek reprezentowała pani Edyta Sieradzka-Zięba. Natomiast w imieniu emerytów gratulacje i życzenia na następne 55 lat złożyła Pani Dyrektor Ewa Serwach.

Chyba wszystkim udzieliła się radosna i podniosla atmosfera, ponieważ Łukasz - jeden z przedszkolaków - też wyraził chęć zabrania głosu. I choć jego spontaniczne wystąpienie było krótkie, to skierowane do wszystkich szczere życzenia z okazji święta przedszkola wzbudziły entuzjazm zgromadzonych gości.

Po serdecznych życzeniach i gratulacjach Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich zgromadzonych do obejrzenia przedstawienia - niespodzianki w wykonaniu rodziców absolwentów i absolwentów naszego przedszkola.

Po przedstawieniu nagrodzonym gromkimi brawami goście zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy sprzętów gospodarskich i na poczęstunek, oczywiście w stylu ludowym.

Dzięki naszym gościom przedszkolaki będą mogły cieszyć się czasem spędzanym w ogrodzie, korzystając z podarowanych im rowerków z kaskami, hulajnóg, łopatek, wiaderek, samochodów, gumy do skakania, baniek mydlanych oraz zestawów do mini hokeja.

Każdy gość otrzymał także pamiątkową gazetkę, z której mógł dowiedzieć się ciekawostek o historii i tradycjach naszego "misiaczkowego" przedszkola. Z kolei wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowy breloczek.


PODZIĘKOWANIA
Dyrektor Przedszkola Violetta Ilnicka, Rada Pedagogiczna i Pracownicy Przedszkola dziękują za pomoc w przygotowaniu uroczystości Jubileuszu 55-lecia powstania Przedszkola.

Aktorom przedstawienia pt. ?Dwie Dorotki?:

paniom: Ewelinie Wańkowicz, Bożenie Sontowskiej, Agnieszce Szukała, Patrycji
Pranszke, Magdalenie Borowskiej, Aleksandrze Gawin


panom: Sławomirowi Izydorczyk, Wojciechowi Juszczyk, Krzysztofowi Sontowskiemu i Arturowi Śledzińskiemu

a także naszym absolwentom: Hani Wańkowicz, Apolonii Szukała, Klaudii Gawin i
Dawidowi Juszczyk


Panu Sławomirowi Bujak za pomoc techniczną w przygotowaniu sceny teatralnej

Panu Mirosławowi Niebodajew i pani Aleksandrze Meller za pomoc w wypożyczeniu
sceny teatralnej.

Panu Mariuszowi Gawin i Justynie Cybulskiej za obsługę fotoreporterską

Pani Joannie Nowosielskiej za pyszny chlebek.

Pani Joannie Głowackiej i Panu Sławomirowi Bujak za pomoc w przygotowaniu
dekoracji

Pani Monice Rafalskiej za uszycie fartuszków dla dzieci śpiewających w chórze

Pani Monice Jurkowskiej, Renacie Bartoszek, Małgorzacie Mirkiewicz-Sadło za
wypożyczenie sprzętów do naszego ?małego muzeum?